Fiskars

SpolečnostLogo Fiskars

Fiskars je mezinárodní společnost, která vznikla na základech firmy Fiskars Works, založené v roce 1649 ve Finsku. Společnost Fiskars Corporation zahrnuje dceřinné společnosti Fiskars Brands, Inha Works a Real Estate Group. Důležitou součástí společnosti Fiskars Corporation je přidružená společnost Wärtsilä Corporation. Společnost Fiskars zaměstnává po celém světě přibližně 3 000 pracovníků.

Společnost Fiskars Brands zahrnuje čtyři divize spotřebitelských produktů: řemesla; zahrada; domácnost a volný čas. Společnost Inha Works vyrábí hliníkové čluny značky Buster®, závěsy dveří a oken a kované výrobky určené především pro severské země. Společnost Real Estate Group spravuje majetek korporace, do něhož patří přibližně 15 000 ha půdy a budovy v jihozápadním Finsku a jehož součástí je také městečko Fiskars Village.

 městečko Antskog

V průběhu své historie se společnost Fiskars rozvinula v korporaci působící v mnoha oblastech podnikání. V posledních desetiletích se zaměřuje především na produkci a distribuci spotřebního zboží. Při rozšiřování svého působení společnost získává další odborné znalosti a pokračuje v růstu. Spojením inovací a designu vznikají úspěšné produkty. V globálním měřítku se nejvíce proslavily nůžky s oranžovými držadly značky Fiskars®, jejichž 40. výročí uvedení do prodeje společnost oslavíla v roce 2007, a také různé zahradní nářadí.

Hodnota produktů Fiskars zůstává po staletí vysoká – již v 17. století byla značka Fiskars známkou vysoce kvalitní tyčové oceli. I dnes je pro společnost velmi důležité znát vlastní historii a umět se z ní poučit.

Historie

1649

V roce 1649 udělila dánskému obchodníkovi Peter Thorwöstenovi švédská královna Christina privilegium vyrábět kované železné výrobky. Proto on pak mohl založit v nepatrné osadě Fiskars v západním Finsku vysokou pec. Jeho firma i osada se brzy proslavily kvalitními výrobky z oceli.

1822

Johan Jacob JulinV roce 1822 koupil Fiskars lékárník Johan Jacob Julin. Během svého působení Julin postavil školu, ve které děti (včetně pracujících) získávaly vzdělání a tím přeměnil Fiskars v moderní firmu. Pokrokový Julin pak založil v roce 1832 první přesnou kovárnu, která se pak změnila v roce 1837 v první strojní kovárnu v zemi. Do konce století se Fiskars mohl pochlubit výrobou čtyřiceti různých modelů pluhů, speciálně navržených pro finskou půdu.

1967

V devatenáctém století Fiskars také vyráběl ve své přesné kovárně nůžky. Nůžky s oranžovými držadly však spatřily světlo světa až v roce 1967. Ergonomický tvar a pokrokově řešené čepele přinášejí větší přesnost, pohodlí při práci a trvanlivost než klasické nůžky vyráběné v minulosti.

Johan Jacob Julin

DNES

Přestože nyní společnost Fiskars působí ve čtyřiceti zemích čtyř kontinentů, její kořeny a duch zůstávají stále ve vesnici Fiskars. Proto jsou výrobky Fiskars stále vyráběny podle přísných finských norem, týkajících se kvality a designu.

Proč s Fiskars

Fiskars - kvalita od roku 1649

Fiskars používá nejkvalitnější a vysoce trvanlivé materiály vyhovující nejpřísnějším finským normám, které zaručují nejlepší výsledky. Každý výrobek je podrobován náročným testům zajišťujícím dlouhodobou ostrost čepelí a trvanlivost nejvíce namáhaných součástí ještě před opuštěním továrny. Proto může Fiskars s klidem v srdci garantovat kvalitu všech výrobků.

Dlouhodobá věrnost kvalitěFiskars image

Kvalita patří mezi nejdůležitější hodnoty společnosti Fiskars, ze kterých nikdy neslevila a striktní přístup k nim udržuje po celou dobu výroby svých produktů. Naším cílem je dodat zákazníkům bezchybný výrobek a nabídnout jim služby na nejvyšší možné úrovni.

Fiskars a design

Olavi LindénÚspěšný výrobek je poctivý a jednoduchý! Když mi někdo řekne: “Mohl jsem na to přijít sám”, domnívám se, že tento design bude úspěšný. Ve Fiskars se často inspirujeme přírodou při našich inovacích. Ta nás směruje k návrhům ergonomických, lehkých, ale účinných a trvanlivých výrobků. To jsou hlavní atributy našeho designu. Snažíme se vytvářet správné nástroje pro všechny možné úkoly, abyste byly stejně nadšenými zahradníky, jako jsme my.
(Olavi Lindén, hlavní designér Fiskars)

Kdykoliv a kdekolivFiskars quality

Funkční v každé situaci. Když je správně používáno, zůstává zahradní nářadí Fiskars funkční a bez poškození po mnoho let. Pokud se vyskytne jakýkoliv problém, je defekt jednoduše odstraněn, nebo výrobek vyměněn za nový. Pro opravu či výměnu výrobku kontaktujte buď Vašeho prodejce zahradního nářadí Fiskars, nebo výhradní zastoupení společnosti Fiskars pro Českou republiku a Slovensko.

 

Zdroj: Fiskars
Zpracoval: David Gross

Copyright © 2017 Toolscomp.cz
Mapa stránek | Kontakty | Poslat přátelům e-mailem

RSS | Nahoru | Vstup pro partnery