Bosch

Bosch v České republice

Na českém území je společnost Robert Bosch aktivní od konce 19. století, kdy obchodovala také s firmou Laurin & Klement. Oficiálně byl Bosch v Čechách od roku 1920, kdy byla v Praze založena první pobočka. Po nucené 44leté přestávce od prosince roku 1991 je Bosch v Čechách opět činný.

Logo Bosch

V Česku sídlí několik na sobě nezávislých dceřiných firem Robert Bosch GmbH Stuttgart. Obchodní aktivity Bosch zajištují společnosti v Praze - firmy Robert Bosch odbytová s.r.o., Bosch Security Systems s.r.o. a částečně firma Bosch Rexroth s.r.o. v Brně. V Praze ještě sídlí dceřiná firma Bosch-Siemens Hausgeräte GmbH, společnost s 50% majetkovou účastí Robert Bosch GmbH, která obchoduje s domácími spotřebiči - BSH domácí spotřebiče s.r.o. Výrobní závody Bosch se nacházejí v Jihlavě - Bosch Diesel s.r.o., v Českých Budějovicích - Robert Bosch, spol. s r.o., v Brně - Bosch Rexroth s.r.o, v Krnově a Albrechticích - Bosch Termotechnika s.r.o.

Za dobu své přítomnosti na českém trhu si Bosch vybudoval nezaměnitelný image významného výrobce a investora a jeho výrobky se od automobilové techniky přes elektrického nářadí a domácí spotřebiče až po tepelnou techniku úspěšně zabydlely nejen v českých domácnostech, ale i automobilech, servisech a průmyslových podnicích.

V České republice ve svých dceřiných firmách zaměstnává Bosch Group okolo 9000 spolupracovníků a v roce 2007 dosáhl celkový výkon Bosch Group v České republice 1,3 miliard Euro. 

Podnikové oblasti

Automobilová technika

Automobilová technika tvoří největší podnikatelskou oblast Bosch Group. V roce 2007 bylo za přispění 165 709 zaměstnanců dosaženo obratu 28,4 miliardy EUR.

Podniková oddělení:
Benzinové systémy, Dieselové systémy, Podvozkové systémy, Energetické
a komfortní systémy vybavení vozidel, Car Multimedia, Automobilová elektronika, Automotive aftermarket

Spotřební zboží a technika budov

Spotřební zboží a technika budov tvoří druhou největší podnikovou oblast Bosch s celosvětovým obratem 11,7 miliardy EUR v roce 2007 a pracuje v ní 58 984 zaměstnanců po celém světě. Výrobky této oblasti jsou známé pod vlastními značkami Bosch, Skil, Dremel, Atco-Qualcast, Junkers, Buderus, Dakon, Geminox, Radson, Vulcano, e.l.m. Leblanc, Worcester.

Podniková oddělení:
Elektrické nářadí, Tepelná technika, Zabezpečovací technika, Širokopásmová komunikační technika, Satelitní technika
a Domácí spotřebiče.

Průmyslová technika

Průmyslová technika je nejmenší podnikovou oblastí Bosch s 38 086 zaměstnanci a s obratem 6 miliardy EUR v roce 2007. Nabízí zařízení potřebná pro pohánění, řízení, měření, automatizaci, dělení a balení ve farmaceutickém, potravinářském a chemickém výrobním sektoru.

Podniková oddělení:
Bosch Rexroth AG, Balicí technika 

 

Zdroj: www.bosch.cz
Zpracoval: David Gross

Copyright © 2017 Toolscomp.cz
Mapa stránek | Kontakty | Poslat přátelům e-mailem

RSS | Nahoru | Vstup pro partnery