Black & Decker

Historie firmy Black & Decker

Dva mladí podnikatelé, S. Duncan Black a Alonzo G. Decker, založili malou zámečnickou dílnu v Baltimoru, ve státě Maryland. Svou firmu nazvali Black & Decker® Manufacturing Company. Jejich dílna se rozrostla tak, jak si to nikdy nepředstavovali.S. D. Black a A. G. Decker

  • 1917 - Společnost obdržela patent na pistolové rukojeti a spouštěcí spínače na svých vrtačkách. Byl také postaven první podnik firmy Black & Decker® s budovou, která měla podlahovou plochu 12.000 čtverečních stop, ve městě Towson v USA, potom na předměstí města Baltimore.
  • 1922 - Firma zakládá svou první zahraniční sesterskou společnost Black & Decker® Manufacturing Company, Ltd. v Kanadě a buduje tak mimo území USA svou první montážní, provozní, prodejní, skladovou a servisní společnost plně vlastněnou zakládající firmou Black & Decker®. Firma rovněž doplňuje do svého rozrůstajícího se výrobního programu elektrický šroubovák.
  • Kompletní vývoj společnosti Black & Decker

Významné body vývoje

Společnost Black & Decker® je vystavena na silných základech. Její obchodní jméno budí respekt a má Logo Black & Deckerdůvěru na celém světě. Mezinárodní síť výrobců je jednou z nejpokrokovějších a nejefektivnějších sítí na světě. Průbojná marketingová orientace soustředěná na zákazníka dodává množství úspěšných nových výrobků a podporuje dobré jméno z hlediska kvality, inovace, konstrukce a cen.

Během celé téměř stoleté historie společnosti, se odehrálo mnoho zvláštních událostí. Tyto události jsou důležité zejména proto, že zobrazují opravdu důležité milníky společnosti. Přečtěte si výpis důležitých událostí a faktů v historii společnosti Black & Decker.

Důležitá inovace výrobku

Na sklonku roku 1910 investovali pánové Duncan Black a Alonzo Decker 1200 dolarů do snu o výrobě speciálních strojů a zařízení. Jejich první obchod se nacházel na Calvert Street v průmyslové zóně Baltimoru. Jejich výrobní program produkovaný v licenci jiných společností byl různorodý. Skládal se ze strojů na zátkování lahví pro mléko, písmo grafických strojů, miniaturních sčítaček, poštovních strojů pro dělení známek a skládacích strojů, strojů pro americké mincovny, máčecích strojů pro výrobu cukrovinek, tlumičů rázu a sběračů bavlny.
Přečtěte si historický vývoj výrobků společnosti Black & Decker.

A nyní......Vrtačka Black & Decker ER 12V  HPD1202KF

V současnosti je společnost Black & Decker® celosvětovým prodejcem a výrobcem kvalitních výrobků používaných v domácnostech nebo na zahradách pro spotřebitelské použití. Je také hlavním dodavatelem informačních systémů a služeb pro státní i komerční klienty na celém světe. S prodejem svých výrobků ve více než 100 zemích světa a přibližně s polovinou svých výnosů, které pocházejí z území mimo USA, drží výrobní linky společnosti Black & Decker® ve svých oborech hlavní podíl na trhu.

 

Zdroj: www.blackanddecker.cz
Zpracoval: David Gross

Copyright © 2017 Toolscomp.cz
Mapa stránek | Kontakty | Poslat přátelům e-mailem

RSS | Nahoru | Vstup pro partnery