Elektrojiskrové obrábění s +GF+ AgieCharmilles

Pro některé možná „neznámá“ značka +GF+ AgieCharmilles, má svou dlouhou historii sahající do roku 1861, kdy byla založena firma Staib & Cie ve Švýcarsku v Charmilles. Od roku 1906 v Charmilles vyráběla firma Piccard & Pictet automobily. Ta se později stane firmou Ateliers des Charmilles. O dva roky později byla založena firma Mikron AG.

+GF+ AgieCharmilles historie obr. č. 1

V roce 1952 Ateliers des Charmilles S.A. začíná s EDM technologií. Ve stejné době, v roce 1954, vzniká na opačném konci Švýcarska firma Agie, která v roce 1957 staví první výrobní závod v Losone, v jižním Švýcarsku. V roce 1966 představuje společnost Mikron první frézku WF1. O tři roky později (1969) Agie uvádí na trh první sériově vyráběný NC řízený EDM stroj. V roce 1976 následuje uvedení výrobních řad AGIETRON a AGIECUT.

+GF+ AgieCharmilles historie obr. č. 2

+GF+ AgieCharmilles stroje obr. č. 3V roce 1983 Georg Fischer kupuje Ateliers des Charmilles a vzniká Charmilles Technologies SA a o rok později Charmilles Technologies SA uvádí výrobní řady ROBOFIL a ROBOFORM. V roce 1994 vstupuje firma Agie na čínský trh otevřením výrobního závodu v Pekingu. O dva roky později Georg Fischer kupuje Agie a vzniká Agie Charmilles Group. Tím vznikla nejsilnější skupina v oblasti EDM obrábění, které se využívá především v oboru forem a nástrojů. Dvě společnosti tedy již působily společně, zatímco firma Mikron získávala nejedno prvenství.

Je třeba se vrátit mírně zpět do roku 1982, kdy Mikron uvádí první frézku na světě s přímým pohonem na všech osách. O deset let později (1992) Mikron uvádí své vlastní vysokorychlostní vřeteno, s otáčkami až 42000 za minutu. V roce 1997 Mikron představuje první vysokorychlostní frézovací centrum HSM 700 na trh.

+GF+ AgieCharmilles stroje obr. č. 4Ve snaze zajistit kompletní nabídku obráběcích strojů pro výrobu forem a nástrojů, kupuje v roce 2000 Agie Charmilles Group divizi frézovacích strojů firmy Mikron a stává se předním světovým výrobcem obráběcích strojů. Rok předtím představila značku Actspark jako novou EDM značku určenou především pro asijské trhy, vyráběnou v čínském výrobním závodě (nyní nese jméno Beijing Agie Charmilles (BAC)).

+GF+ AgieCharmilles stroje obr. č. 5V roce 2001 Agie Charmilles Group kupuje výrobce upínačů a držáků nástrojů System 3R a uvádí nová HSM frézovací centra vč. plně 5-osých vysokorychlostních strojů. Od roku 2007 dochází ke sjednocení původních značek na +GF+ AgieCharmilles, člena skupiny Georg Fischer Corporation ze Schaffhausenu (Švýcarsko).

+GF+ AgieCharmilles stroje obr. č. 6

 

Zdroj: www.gfac.com/cz
Zpracoval: Jiří Špinar
Zveřejněno: 22. 9. 2009

Copyright © 2017 Toolscomp.cz
Mapa stránek | Kontakty | Poslat přátelům e-mailem

RSS | Nahoru | Vstup pro partnery